Projekt dostawki do wózków inwalidzkich HERMES zostaje ZAWIESZONY.

W świecie start-upów od dawna wiadomo, że trzeba pogodzić się z brutalną skutecznością sukcesu na poziomie 10%. Tak, jeden na dziesięć pomysłów przechodzi w stadium pełnej komercjalizacji. Od dobrych kilku miesięcy borykamy się z byciem w niechcianej "dziewiątce". Nie będziemy się tu zagłębiać w szczegóły poniższej decyzji, bo należałoby spisać Księgę Dziejów Projektu Hermes

Nie trzymamy Was dalej w niepewności. Projekt dostawki do wózków inwalidzkich HERMES zostaje ZAWIESZONY. Na jak długo? Ciężko określić. Na półkę go nie odkładamy, bo by się nie zmieścił.

Nie zmienia to faktu, że nadal zostajemy do Waszej dyspozycji, chętnie doradzimy, podzielimy się doświadczeniem, a jeśli zechcecie go zobaczyć na żywo - troskliwie opiekuje się nim Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej.


Chcemy podziękować wszystkim sympatykom projektu, osobom, które głęboko wierzyły w nasz sukces i wspomagały na każdym kroku. Było Was tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. PAMIĘTAMY O WSZYSTKICH I BARDZO WAM DZIĘKUJEMY. Jest jednak kilka osób i instytucji, które szczególnie odcisnęły swój ślad. Szczególne podziękowania kierujemy do:


- Dr inż. Jarosław Sidun - pomysłodawca, mentor i opiekun

- Krzysztof Danowski, Mateusz Darmofał, Paweł Carewicz, Anna Danowska- pierwotna część zespołu pracującego nad Hermesem

- Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej z Panem Dziekanem Andrzejem Sewerynem na czele - wsparcie finansowe, mentoring, wykonanie prototypu, organizacja pokazów i promocja w mediach.

- Jolanta Koszelew, Piotr Wołejsza - ogrom wiedz oraz wiary w siebie, którą nam przekazaliście jest dla nas bezcennym darem.

- Fundacja Technotalenty oraz Wschodni Kongres Gospodarczy- za dostrzeżenie w nas potencjału, docenienie naszej pracy oraz ogromne wsparcie

- sympatycy, znajomi, nasze rodziny i najbliżsi - za to, że udzielaliście nam wsparcia, wskazywaliście błędy i obdarowywaliście konstruktywną krytyką. Za to, że mimo trudności, przeciwności losu i czasami braku naszego doświadczenia byliście i jesteście z nami.


Nie mówimy kategoryczne ŻEGNAJCIE, a przyjacielskie i pełne nadziei DO ZOBACZENIA!


Wszystkich, których zawiedliśmy naszą decyzją szczerze przepraszamy. Mamy świadomość, że część z Was czekała na finalny produkt, który ułatwi Wasze codzienne problemy z komunikacją na znaczne odległości. W życiu jednak nie wszystko się udaje.


- Członkowie zespołu: Artur, Gustaw, Hubert, Michał.


Białystok 2019-03-13


Dla kogo?

  Hermes to przystawka do wózka inwalidzkiego z napędem hybrydowym: elektrycznym silnikiem oraz pedałami ręcznymi, które mogą ze sobą współpracować. Solidna budowa i wyważenie to podstawa. Jest prosty w obsłudze i konserwacji. Zadbaliśmy o jego bardzo łatwy montaż i demontaż. Spokojnie poradzi sobie z nim osoba niepełnosprawna. 

  Dostawka spełnia wymogi przepisów Kodeksu Drogowego i można poruszać się nim nie tylko po ścieżkach rowerowych i chodnikach, ale także po drogach publicznych na tych samych zasadach co wózki rowerowe. Przystawka zastępuje osobie jeżdżącej na wózku rower, tylko, że używa się rąk a nie nóg. Używając rąk do napędzania Hermesa usprawnia się między innymi koordynację ruchową oraz koncentrację. Wzmacnia się mięśnie rąk, barków i pleców.  Przy zwiększonym wysiłku i dłuższych dystansach można zwiększyć też objętość płuc. Zwiększenie aktywności fizycznej będzie miało ogromny, pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.


Dla kogo?

  Na rynku mamy wiele dostępnych różnego rodzaju sprzętów, które umożliwiają przemieszczanie się właśnie takim osobom. Dla niektórych jest to jednak za mało. Projekt HERMES został stworzony z myślą o ludziach, którzy chcą poczuć się wolni mimo niepełnosprawności i zwiększyć swoją sprawność ruchową.

  W przypadku, gdy użytkownik zmęczy się używająć pedałów ręcznych lub po prostu, gdy chce poczuć pełną moc i prędkość Hermesa, może jechać dalej na napędzie elektrycznym. Zastosowana technologia odzysku energii zwiększa zasięg na jednym ładowaniu baterii.

  Zbudowaliśmy we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Białostockiej prototyp Hermesa, który następnie testowały osoby niepełnosprawne i udzieliły nam bezcennych wskazówek, co do zmian w dalszym etapie prac nad rozwojem projektu.Doceniono nas

Konstrukcja zyskała zainteresowanie mediów, dzięki czemu zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016 w Katowicach, na których zostaliśmy nagrodzeni aż dwoma złotymi medalami oraz na Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016 w Brukseli, gdzie również otrzymaliśmy złoty medal. Zostaliśmy zakwalifikowani do finałowej 10-tki w konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej 2017 w ramach IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017), gdzie mieliśmy okazję zaprezentwać Hermesa. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem a my cieszymy się  z nowych cennych kontatków. Najnowszym osiągnięciem jest wygrana w konkursie TECHNOTALENT 2017 w kategorii TECHNIKA!!!!